Tennis 2023: Jelena Dokic jagab haavatavas Instagrami postituses vaimse tervise probleeme, kajastab võrgus toimuvat väärkohtlemist ja trollimist, jagab enesehooldusstrateegiaid

Tennis 2023: Jelena Dokic jagab haavatavas Instagrami postituses vaimse tervise probleeme, kajastab võrgus toimuvat väärkohtlemist ja trollimist, jagab enesehooldusstrateegiaid

Jelena Dokic on haavatavas Instagrami postituses avanud oma kurnava töögraafiku ja vaimse tervise protsessid.

Austraalia tenniseikoonist on saanud üks riigi silmapaistvamaid vaimse tervise hääli pärast seda, kui ta on paljastanud oma võitlused depressiooni, võrguvägivalla, perevägivalla ja kehahäbistamise vastu ning postitanud Instagrami regulaarselt meeliülendavat ja avatud sisu alates 2022. aasta keskpaigast, mil ta ilmus. lähedal endalt elu võtmisele.

Dokic jõudis maailma edetabelis 10. edetabeli peadpööritavatele kõrgustele ja on ainuke kvalifikatsioonimängija, kes alistas Wimbledonis maailma edetabeli 1. 1999. aasta rivisettidega Martina Hingise pärast.

Dokic töötab treenerina Royal South Yarra Lawn Tenniseklubis Melbourne’i kaguosas ning lisaks sellele, et ta on regulaarne avaliku esinemise ringkonnas, on ta täitnud nelja peamise kanali Channel Nine’i kommenteerimise ülesandeid.

Vaadake Tennise otseülekannet koos beIN SPORTSiga ​​Kayost. Otseülekanne ATP + WTA turniiridest, sealhulgas igast finaalmängust. Kas olete Kayo uus? Alustage oma tasuta prooviperioodi kohe >

“Väsinud ja rabatud,” kirjutas ta Instagramis.

“Juukselakk juustes, meik näol, kleit on endiselt päevasündmustest seljas ja mul pole jõudu isegi diivanilt tõusta ja voodisse ajada,” rääkis ta.

“Ei ole lõpetanud töötamist ja mulle meeldib see, kuid ma ei oska hästi ei öelda, kui peaksin, ja ütlen alati jah kõigile palvetele.

“Samuti ei oska ma mõnikord ennast esikohale seada.

“See ajab mind endaga rohkem tülli kui miski muu.

“Minu töö ei kannata kunagi, te ei saa seda kunagi teada ja ma ei näita seda kunagi.

“Sest mul on võime ületada oma piire ja töötada äärmuslikes tingimustes.

“Kuid suletud uste taga tunnen end üle jõu, pigem väsimusest ja unepuudusest kui millestki muust.”

Dokic kirjeldas end olevat “põrkunud seinale” pärast seda, kui “tegi nelja päeva jooksul kaheksa ja ühe päevaga neli üritust üksi”.

“Mu vaimul ja kehal oli piisavalt ja ma ei suutnud järsku diivanilt tõusta, et isegi duši all käia ja juukseid pesta,” ütles ta.

“Nii väsinud ma olingi.

“Kuigi see kõik oli unepuuduse tõttu, kogunes see minusse nutma ja ärevusse.

“Hea asi oli see, et teadsin täpselt, mis ja miks see juhtus.

„Ma ei tormanud ennast selle pärast ega pannud endale raskeks, vaid pidasin seda heaks õppetunniks, millest õppida.

“Uni ja enesehooldus on nii olulised.

“Kuigi me räägime sellest kogu aeg, on mõnikord selle praktikasse rakendamine raskem, kui me arvame.”

See on osa tema vaimse tervise suhtes üha avatuma arengu edenemisest, mis on osa ühisest jõupingutusest suurendada teadlikkust selle kohta, kuidas see võib inimesi igapäevaselt mõjutada, kuna tema südantlõhestav Instagrami postitus eelmise aasta juunis.

2000. aasta Wimbledoni poolfinalist palus oma Instagrami jälgijatel depressiooni või enesetapumõtete korral professionaalset abi otsida.

“Ma oleksin peaaegu endalt elu võtnud,” alustas ta.

“Ei unusta seda päeva kunagi. Kõik on hägune. Kõik on pime. Ei mingit tooni, pole pilti, millelgi pole mõtet… lihtsalt pisarad, kurbus, depressioon, ärevus ja valu.

“Viimased kuus kuud on olnud rasked. Pidev nutt on igal pool olnud. Alates tööl vannituppa peitmisest, et pisaraid pühkida, et keegi seda ei näeks, kuni peatumatu nutmiseni kodus minu nelja seina vahel on olnud väljakannatamatu.

Austraalia lahtiste ajal Dokic kutsus sotsiaalmeedias esile “vastikut” kuritahtlikku trollimistnimetades seda “uueks madalseisuks”.

“Nüüd, kui Austraalia lahtised algavad, proovib Jelena Dokic end tappa nagu igal aastal,” kirjutas üks kommentaator talle serbia keeles naeru emotikoniga.

Uus madalseis ja see pani mind täna hommikul nutma, kui ärkasin ja seda lugesin,” kirjutas ta vastuseks Instagramis.

“Just siis, kui arvate, et võrgus kuritarvitamine ja trollimine ei saa hullemaks minna. Igal aastal sooritab maailmas enesetapu peaaegu miljon inimest.

“See on hirmus ja nii kurb ja siis inimestele meeldib see vastik inimene ja mõned teised seal naljakad!? Kui vastik. Nad peaksid (olema) enda pärast häbi.”

Dokic esines hiljem veebruaris ABC programmi Q&A saates paneelil, mis keskendus veebikuritarvitamisele, et seda teemat arutada, emotsionaalsete stseenidega, kui ta arutas enda trollimise ulatust.

Algselt avaldatud kui Jelena Dokic jagab haavatavas Instagrami postituses igapäevast vaimse tervise võitlust

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top