Kas vahetustega töötamine on teile kahjulik: Monashi uuringud näitavad, et vahetustega töötajad söövad rämpstoitu

Kas vahetustega töötamine on teile kahjulik: Monashi uuringud näitavad, et vahetustega töötajad söövad rämpstoitu

Uued uuringud näitavad, et vahetustega töötajad söövad rohkem ja teevad seda tehes ebatervislikke toiduvalikuid, mis suurendab nende toitumisega seotud haiguste riski.

Monashi ülikooli juhitud uuringus leiti, et roteeruvad vahetustega töötajad, kelle vahetused nädalast nädalasse muutuvad, tarbisid päevaste töötajatega võrreldes 24 tunni jooksul keskmiselt 264 kilodžauli.

“Ainult 100 kilodžauli suurenemine iga päev võib kaasa tuua 0,5 kilogrammi kaalutõusu aasta jooksul,” seisab uuringus.

Samuti leiti, et vahelduvatel vahetustega töötajatel esinesid ebatervislikud toitumisharjumused, sealhulgas “ebaregulaarne söömine, rohkem näksimist või õhtust söömist, vähem põhitoidu tarbimist ja rohkem valikulist toitu”.

51-aastane Tania Whalen on teinud telekommunikatsiooni vahetustega tööd 20 aastat ja järjest viimased kuus aastat.

Ta rääkis teadlastele, et kui ta oma tööd naudib, siis kui ta on väsinud, oli vahetuse ajal liiga lihtne haarata rämpstoitu, näiteks šokolaadi.

“Vahetustöö hea osa on korraga kuni neli vaba päeva ja töö on pere kasvatamisega kenasti haakunud,” rääkis ta.

“Halb osa on toidu- ja toitumisprobleemid, eriti kuna töötan sageli 12-tunniste vahetustega. See on pikk aeg toidu valmistamiseks ja tööl värskena hoidmiseks.

Monashi ülikooli doktorant ja teadus-dietoloog Angela Clark ütles, et uuringus leiti ka, et rotatsioonitöötajad söövad vähem valke ja süsivesikuid ning rohkem rasva kui päevatöölised.

“Toidud ja joogid, mida vahelduvad töötajad tavaliselt tarbisid, olid rohkem praetud ja rasvased toidud, kondiitritooted, magustatud joogid ja alkohol ning vähem põhitoite, nagu piimatooted, liha, puu- ja köögiviljad,” ütles ta.

“Samuti oli muster, et päevas söödi rohkem ja näksiti sageli öösel, kusjuures suurem osa kilodžaule söödi päeva teisel poolel.

“Lisaks öise söömise keerukuse juurde, ei ole vahetustega töötajatel sama ligipääs tervislikule toidule kui päevastel töötajatel ning nad võivad rohkem toetuda müügiautomaatidele, kaasavõetavatele toitudele ja valmistoitudele.”

Monashi ülikool koostöös Lõuna-Austraalia ülikooliga katsetab nüüd kolme öises vahetuses töötajate kaalulangusstrateegia tõhusust.

Algselt avaldatud kui Vahetustega töötajad söövad rohkem kui tavalisel tööajal töötajad: õppige

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top